Söömine pärast trenni 19.01.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Oleks soov vabaneda nii umbes 6-7 kg (pikkus 175, kaal 85kg). Käin paar korda nädalas ujumas. Öelge palun, kas pärast ujumist, kui jõuan koju umbes 9 ajal õhtul, on veel mõtet süüa? Ja mis oleks parim toit pärast trenni?
Kui ma olen enne ujumist päeva jooksul tarbinud umbes 1600 kalorit, siis vist poleks enam pärast vaja süüa?
Oleksin vastuse eest tänulik!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirjast ei selgu, et kui palju liigutate end muudel päevadel. Kaks korda nädalas ainuüksi ujumist pole piisav, et kaalu kaotada. Selle kõrval oleks oluline, et kõigil muudel päevadel saaksite samuti vähemalt 30-45. minutit füüsilist koormust. Kaloraaži ei tasuks väga madalaks viia, mitte alla 1700-1800 kcal/p Taoline kaloraaž on teie pikkuse juures kergeks dieediks juba piisavalt väike. Kell 9 õhtul, peale treeningut midagi suurt enam süüa ei soovita. Kui tõepoolest on nälg, siis pisut köögivilja näiteks vähese kanafilee või kodujuustuga. Toitumisest parema ülevaate saamiseks võite kasutada lehekülge toitumine.ee
Heade soovidega, dr.Ehala