paastumine 26.04.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

kui kodus ise paastunud olen, kas siis võib tekkida probleemid naistel kuupuhastuseg tsükliga? kas see võib edasi lükkuda või üldse ära jääda? mul probleem selline, et mul on kuupuhastus jäänud hiljaks juba üle nädala. mida peaksin tegema? sooviksin siiski hea vormi saavutada.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tsüklihäire võib olla tingitud erinevatest faktoritest, mille hulgas omavad tähtsust ka toitumine kui kehakaalu muutused. Korraliku paastu läbiviimiseks peaks olema siiski piisavalt eelteadmisi, selleks et oma organismi mitte kahjustada. Soovitan teil neil teemadel pidada nõu nii oma naistearsti kui ka perearstiga. See, mis hõlmab mõistet "väline hea vorm" ei pruugi alati tähendada, et piltlikult öeldes ka sisemiselt heas vormis oleksime. Esimese saavutamise nimel ei tohiks aga viimast unustada.
Heade soovidega, dr.Ehala