Luksumine leiva söömisel 30.04.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Vabandan, kui küsimus ei tundu tõsine, kuid mind vaevab (vist juba kogu elu?) üks probleem: Kui söön musta või tumedamat leiba (ka kattega) ilma kohe teed-kohvi vm peale joomata, hakkan luksuma. Teatavasti peaks aga tervislikult ja õigesti toitumise puhul sööki mitte joogiga kohe lahjendama, et toit normaalselt seeduks. Kuidas siiski toimida? Kas see võiks olla millegagi seletatav? Miks tekib luksumine?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Probleem on teie jaoks kindlasti tõsine, aga otsest põhjust mina sellele kirja teel öelda ei oska. Tahaks küsida lisaks, et kas luksumine tekib ainult leiba süües või ka teiste tahkete toitude puhul? Kas teil esineb veel mingeid seedetrakti vaevusi? Kas te sööte kiiresti? Võimalik, et antud vaevus on seotud mõne teie eripäraga, kuid samuti võib ta olla mõne seedetrakti probleemi väljenduseks. Soovitan probleemist rääkida oma perearstile, kes saab teid vajadusel suunata gastroenteroloogi vastuvõtule.
Heade soovidega, dr.Ehala