kaalu- ja juustelangus 26.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
ei ole kindel, kas mu küsimus õigesse kategooriasse nüüd satub, kuid mure ise järgmine.
Olen 36-aastana naine. Umbes aasta tagasi hakkas mu kehakaal langema (ilma et oleksin oma toitumisharjumusi muutnud). Kokku kaotasin u 10-12 kg. Pisut hiljem hakkasid juuksed välja langema. Juuste probleem kestis u 7 kuud. Hetkel on kaalulangus peatunud ja juukseid ka enam peoga ei tule. Samas tuleb juukseid ikka rohkem välja kui varasematel aastatel. Kasutan Regaine preparaati, mille määras nahaarst.
Toitumisharjumused on enda hinnangul tervislikud. Nüüd viimase poole aasta jooksul on hakanud nahk kiiresti elastsust kaotama (kogu kehal).
Perearst ütleb, et tegu on loomuliku vananemisprotsessiga. Võimalik, kuid need muutused on tulnud väga järsku ning arenenud edasi väga kiiresti.
Ega vanaduse eest ära ei jookse, kuid tahaks siiski kindel olla, et tegu pole mingi probleemiga, näiteks imendumishäirega.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovitan teil pöörduda perearsti poole, kus saaksite anda vajalikud analüüsid kaalulanguse ning muude kaasuvat probleemide põhjuse väljaselgitamiseks. Ilma otsese põhjuseta kaalulangus kirjas mainitud suurusjärgus kinnitab vajadust täpsustavateks uuringuteks.
Heade soovidega, dr.Ehala