Süüfilise hirm 11.08.12 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

4 aastat tagasi uuest suhtest tekkisid suguelundile valulikud katkised kohad. Arst võttis koldest proovi, algul arvas, et on nagu süüfilise moodi, aga siis arvas , et on herpes. Tehtigi analüüs herpesele ja see oli positiivne. Sain tabletid. Ehmatus süüfilise ees jäi mind kummitama.
Ennetuskeskusel lasin süüfilise analüüsi teha, kokku on süüfilise analüüsi veeniverest tehtud 4 korda, kõik analüüsid on olnud korras.
Aasta tagasi tekkis kurgulakke kõva ovaalne moodustis, see ei ole valus, aga on keelega tuntav. Eelmine nädal avastasin, et see moodustis on suuremaks läinud. Imelik tunne on ninas ja selle ümbruses ja pea on selline paks otsas ja valutab. Suus on ka põletav tunne
Kui on tehtud 4 analüüsi, kas siis võin olla kindel, et seda haigust pole või oleks ikkagi vaja lisauuringut teha?
See mõte haigusest mulle jälle rahu ei anna. Mõtlen, et äkki pole vereanalüüs seda haigust näidanud.
2 aastat tagasi tegin viimase analüüsi tasulises kliinikus, see oli muidugi korras ja arst ütles, et unustage see mõte ära.
Unustasingi, aga nüüd on see mõte jälle mind kummitamas.
Lööbeid esinenud ei ole.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Kui Teid on süüfilise suhtes 4 korda testitud ja kõik vastused on korras, siis võite süüfilise osas mureta olla. Kurgulaes olevat kõva ovaalset moodustist peaksite näitama kõrva-nina-kurgu arstile. Lugupidamisega,
Kristi Abram