punetus 01.06.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

tere,

sõitsin eestist ära dets. vahetult enne seda olin vahekorras..ja sellest ajast saati on kubeme piirkonnas sügelus ja punetavad kohad..nüüdseks siis juba 6 kuud.vahepeal on nagu nädalateks see kadunud ja sis tuleb jälle tagasi.mis teha

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Punetus kubemes võib olla põhjustatud erinevatest põhjustest ja ei pruugi olla seotud vahekorraga detsembris. Tegemist võib olla seenhaigusega, kubeme täidega või muude põhjustega. Kui te seostate kindlalt Teil kubeme piirkonnas esinevat nahalöövet seksuaalvahekorraga, siis võenäolisilslt võib tegu olla kubemetäidega. Nende esinemise puhul soovitan kasutada NIX kreemi (on vabamüügil) vastavalt kasutamisjuhendile (on ravimiga kaasas)