läätsed 04.02.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen mõelnud läätsedele aga on järgmine probleem:Tean,et läätsesid ei saa kanda kui silmad kergesti ärrituvad. Minul aga iga paari nädala tagant hakkavad silmad jubedalt sügelema ja valutavad ning ajavad rähma. Pidevalt on selline tunne nagu puru või ripsmekarv oleks silmas. Olen selle kaebusega käinud vist juba kolme erineve arsti juures (polikliinikus on ju alati erinev arst ),kõik nad ütlevad,et pole mu silmadel häda midagi. Kaks korda on välja kirjutatud mingid tilgad mille nimesid praegu ei mäleta. Vahel need tilgad aitavad, vahel teevad rohkem rähma. Meikida pole saanud silmi juba väga pikka aega. Tavaliselt kestab see sügelus ja kipitus paar kolm päeva vahel pikemalt vahel lühemalt, siis läheb ära, et u kuu pärast tagasi tulla. Mis ma peaksin tegema? Kas ma saan endale üldse läätsed osta? Mingisugust allergilist seost pole enda jaoks avastanud-kas peaks laskma endale allergia testi teha?

Ette tänades Anne 23a

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegemis on kindlasti kroonilise laugude limaskesta põletikuga. Selline põletik tahab teinekord päris pikaldast ravi. Sellise põletiku korral kontaktläätsede kandmine on võimatu. Tuleks jätkuvalt silmarstide juures käia ravi korraldamas.