Beebi alalaug 20.06.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure pisipoja (6kuune) silma pärast. Tema vasaku silma alalaug hoiab välisnurgas silmamunast märgatavalt eemale ja silma nurk tundub kogu aeg selline punakas. Kas tegemist on mingi häirega või lihtsalt eripäraga? Kas peaksin seda silmaarstile näitama? Ja kui võiks, siis kuhu üldse pöörduda, kas lastele on eraldi silmaarstid? (elame Tallinnas)

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Peaksite last kindlasti silmaarstile näitama - võib olla tegemist arenguhäirega või alalau või pisarakanali põletikuga.Need on kõik ravitavad seisundid.Pöörduge lastesilmaarsti pole laste polikliinikus või silmakliinikus Ravi 18

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

silmaherpes?

Üleeile hakkas mu parema silma alalaug veidi paistetama,mõtlesin et äkki tuleb odraiva ja hõõrusin silma kuldsõrmusega ning määrisin ACIC salvi peale,sest tavaliselt on mu odraiva puhul samasugused sümptomid.

Vastas dr Tiia Jugaste

See on nn. sisemine odraiva. Apteegist ilma retseptita saada olevad sulfametisooltilgad veidi aitavad, aga vaja oleks antibiootikumsilmasalvi - retsepti saaks perearsti käest või silma valvearstilt silmakliinikus.
Loe edasi

silmalau paistetus

Tere,
Olen 30 aastane naine ja kannan juba vähemalt 15 aastat miinusprille, silmaarsti sõnade järgi paremal silmal miinust pole, vasakul aga -4,5. Prillid aga tehtud nii, et need kuidagi ühtlasemalt ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere Tuuli,

Kuna viibite välismaal ja vastuvõtule tulla ei saa, siis soovitaksin teile kergeid niisutavais tilku 4-5 korda päevas paremasse silma tilgutada. Neid saate osta igast apteegist.
Loe edasi

beebi silm ajab mäda

mida teha kui beebi silm ajab rähma?silma laud on punakad ja veidi tursunud

Vastas dr Leo Schotter

Ilmselt laugude põletiku tunnused. Esmase silmaravi saab pereastilt ja/või lastearstilt.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi