Kui silm tõmbleb???? 22.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Minu silm tõmbleb. Millest võib see tingitud olla? Väliselt väga näha ei ole, kui aga pingsalt peeglist jälgida, siis on tõmblemine näha ka. Samuti ei ole see pidevalt, vaid hooti. Kas oskate mingit nõu või lahenusat anda?
Vastust ootama jäädes,
Aire Helstein

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Seda nimetatakse müoküümiaks ja on märk silmade ülepingest ning stressist.Aitab külm kompress,lugemisel ja muud lähitööd tehes puhkepauside tegemine ja kaugusse vaatamine, vajadusel ka tööprill.