kuivad silmad 19.01.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Viimasel ajal on silmad muutunud kuivemaks, tundlikumaks. Ise usun, et kuiva silma sündroom vms. Samas, ma ei tööta pidevalt arvutiga vaid viibin väikses ventileerimata ruumis kus on palju tolmu. Täpsemalt on tegemist peene printeri tooneri tahmaga (10 mikronit tera) mida lendleb ruumis üsna paksult ringi. Mure algas peale paari kuud, viibin päevas 8 tundi selles ruumis. Kasutasin Visine silmageeli kuivuse tunde leevendamiseks. Kuidas mõjub pidevalt peene tolmu sees viibimine silmadele? Mis võivad olla selle tagajärjeks ning kas peaksin silmade säästmiseks üldse taolisest tööst loobuma?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Peen tolm ei kahjusta ainult silmi, vaid ka hingamisteid, seega peaksite nõudma oma töötingimuste parandamist .Mis silmadesse puutub, võib pidev ärritaja tekitada allergilise põletiku, mis võib muutuda krooniliseks.Kuivasilmsus halvendab olukorda veelgi.
Kuivadele silmadele on paremaid tilku kui Visine, näiteks Systane on hea, kuna püsib kaua silma pinnal ja säilib pikka aega.Oxyal on sobiv eriti allergikutele, sest tilgas sisalduv säilitusaine laguneb kohe silma pinnale jõudes.
Kui silmad sügelevad, soovitan Lecrolyne tilka.Neid kõiki saab apteegi käsimüügist ilma retseptita.