päevavalguslambid ja konditsioneer silmadele? 30.08.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Varem pole mul silmadega probleeme olnud, aga töötan juba 2 aastat suures kaubanduskeskuses, kus on päevavalguslambid ja konditsioneer ning päevad on 11 h pikad. Õhtuks on selline tunne, et silmad on paistes ja kipitavad ning siis hakkab ka pea valutama. Päevadel, mil ma tööl pole, rahunevad silmad maha.
Kas on ehk olemas mõned tilgad või tabletid, mis hoiaksid ära nende kunstlike tegurite mõju mu silmadele?
Olen proovinud perearsti soovitusel naturaalseid pisaratilku, aga kuna mu silmad pole kuivad, pigem niisked ja ma ei tööta arvuti taga, polnud mulle neist abi.
Palun andke nõu.
Ettetänades.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Kui silmade kipitusega kaasneb ka peavalu, peaksite silmaarsti juurde kontrolli minema, sest võib - olla vajate prille silmade ülekoormuse tõttu.
Häirida võib ka liigne valgus, sellisel juhul aitavad toonitatud klaasidega prillid.
Kipitustunne võiks küll olla põhjustatud konditsioneeritud õhust tingitud kuivusest, aga põhjus võib olla ka allergia.Proovige käsimüügis olevaid tilku Lecrolyn vähemalt 2 nädala jooksul, sest nende toime ei ole kiire.
Tablettidest soovitaksin Vita - vision silmavitamiine, mis vähendavad silmade väsimist ja parandavad pisaravedeliku koostist.