nägemisteravuse kontroll 25.07.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mäletan, et vanasti koolis arsti juures käies kontrolliti silmi tahvli pealt tähti või numbreid lugedes. Kas tänapäeval silmade kontroll ja nägemisteravuse määramine käib samamoodi või kasutatakse selleks spetsiaalseid ning täpsemaid masinaid.
Küsin, kuna see tahvlilt lugemine oli hirmus ebameeldiv, ehk on ka ilma selleta võimalik? Või siiski ei?
aitäh

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Nägemisteravuse määramine käib põhimõtteliselt sama moodi - see on subjektiivne uuring, kus tulemus saadakse patsiendi antud vastustest.Tahvli peal seda ei tehta ,on olemas spetsiaalsed projektorid ja kaasneb kindlasti autorefraktomeetria - see on silmade valgusmurdmisvõime uurimine ja see on juba masin, mis mõõdab objektiivselt Teie silmade nägemisvõimet.