silmadel nagu klapid ees 27.03.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Töötan palju arvuti taga ja eriti viimasel ajal tunnen, et silmad on kogu aeg jube väsinud. Õue ei kannata üldse minna, sest valgus nagu vajutaks silmad kinni, pisarad hakkavad voolama ja ma väsin väga kiiresti ära. Tulen tuppa ja jään magama nagu surnu. Äkki on mingi vitamiinipuudus või kevadväsimus, aga kõige enam tunnetan just seda silmadest. Selline tunne on vahel nagu oleksid hobuseklapid silmade ees, et ainult ette saab vaadata. Kõrvale vaatamine on juba liigne pingutus. Kuigi ma pean tunnistama, et nägemisteravuse osas mul pretensioone pole.

Viimane aasta on mu elus olnud väga raske ja tunnistan ausalt, et pole kõige korrapärasemalt toitunud.

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Teie poolt kirjeldatud sümptomide põhjal võib oletada, et tegemist on eelkõige väsimuse ja ülepingega, mis avaldub silmades. Sellele aitab kaasa ka Teie töö iseloom, mis seisneb terve päev kuvariekraani vaatamises.
Soovitaksin:
1. Puhata silmi iga 45 min. järel 5 minutit. Võite istuda lihtsalit kinniste silmadega.
2. Kasutada kunstpisaraid( Tears Naturale) 3X päevas.
3.Ereda valguse käes kandke päikesprille.
4.Organismi tugevdamiseks võiksite kaaluda looduslike vitamiiniprearaatide kuuri 30 päeva.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta
Silmaarst