minu laps saab prillid 29.03.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

minu 6 aastane poeg käis silmaarsti juures ja tal avastati kaasasüdinud vale silma ehitus ning talle kirjutati pillid välja .prilliklaaside tugevuseks on -0.75ja+2,5 90kraadi on ühel klaasil ning teisel klaasil on-0,25ja+2.0 80 kraadi .kas on võmalik ,et tal silmanägemine paraneb prillide kandmisel või halveneb nägemine veelgi. või on võmalus silmi opereedida teie kliinikus. murelik ema.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegemst on astigmatismiga e silinderprillide vajadusega. Nägemiseks on vajalik prillide kandmine ja neid jääb ta kandma ilmselt kogu eluks. Täiskasvanueas, nii 20 aaasta vanuses, on võimalik kirurgiline korrektsioon.