sünnitus peale teemantlõikust 16.10.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Lp.Dr.L.Schotter
2 aastat tagasi teostati silmade teemantlõikus ,mille tagajärjel tekkis silma tugev verevalum(see möödus 3,5 kuuga),kas peaksin muretsema ees seisva sünnituse pärast,kas silmasisene rõhk tõuseb palju?kui tõenäoline on see,et tehakse keisrilõige?

Jään teie vastust ootama.

Ette tänades

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Nii kaua aega tagasi tehtud lõikus pole vastunäidustuseks iseseisvale sünnitusele.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

teemantlõikust

Olen 31.aastane naine ja veebruris saab mul 3 aastat , kui tehti teemantlõikus. Kas ma pean ka muretsema eesseisva sünnituse pärast...mis uuringud on selleks vaja läbida? Või tuleb teha keiserlõige.. ...

Vastas dr Tiia Jugaste


Enne sünnitust on soovitav silmapõhjad üle kontrollida.Kui võrkkesta muutusi ei ole, pole keisrilõige näidustatud.

Loe edasi

Laserop ja sünnitus

Kui kiiresti pärast opi võib rasestuda? Kas rasedusega võivad silmad veidi halvemaks minna ja kas sis pärast sünnitust taastuvad jälle? Kui rasedusega silmad halvenevad, kas siis pärast saab teha kordusopi?

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Peale laseroperatsaiooni võib rasestuda kolme kuu pärast. Raseduse järgselt saab teha uue kordusoperatsiooni juhul kui nägemine peaks halvenema.

Parimate soovidega
Tiina ...

Loe edasi

Silmapõhja kontroll

Tere doktor,

Mul on märtsi keskel sünnitus tulemas. Olen lühinägelik -3,75 ja -3,5, lisaks silinder -0,5. Olen kuulnud mõne tuttava raseda käest, et naistearst on soovitanud neil enne sünnitust ...

Vastas dr Leo Schotter

Nii väikese lühinägevuse puhul, kui pole muresid, pole kontrolliks põhjust. Raseduse lõpul võib nägemine veidi kõikuda, üldreeglina ei halvene.

Loe edasi

silmaoperatsioon ja sünnitus

Tere!
Kas 2 aastat tagasi tehtud silmaoperatsiooni (noaga variant) tõttu võib silmade seisund sünnitusel halveneda? Olen kuulnud, et osad naised nõuavad kunagi tehtud silmaoperatsiooni tõttu lausa ...

Vastas dr Leo Schotter

Assata peale nägemise korrigeerimist on silm piisavalt tugev isesisvaks sünnitamiseks. Suurema lühinägevuse puhul (üle -8) võiks kontrollida silmapõhja seisundit.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi