Lühinägelikkuse ja kõõrdsilmsuse seos 17.08.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Ma olen 16a. tüdruk, kellel vasak silm -3,5 ja parem -1,25. Juba mitu aastat olen märganud, et vasak silm hoiab väljapoole kõõõrdi (eriti õhtul). Kõige rohkem on seda näha, kui kellegile kaugemal seisvale otsa vaatan. Siiamaani olen toime tulnud inimestele lihtsalt mitte otsa vaadates, aga ka see on imelik ja ebamugav. Kas on mingeid võimalusi asja parandada(näit. operatsioon, harjutused)?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui kõõrdivaatamine on pidev, siis on mõeldav selle parandamine operatsiooniga, muidu vast mitte. Oluline on ka see, et nägemine oleks prilliga korralikult korrigeeritud, sest silm, mis näeb vähem, tikub nägemise protsessis mitte osalema ja kõõrdi vaatama.