verevalum 15.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kui silmapõhja on tekkinud verevalum , kas pärast verevalumi irdumist on mingi lootus , et nägemine taastub täielikult . Või on hapniku puudusest tingitud kahjustused jäävad ?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tavaliselt on kahjustused jäävad. Kuid see oleneb ka sellest milline on verevalumi ulatus ja sügavus, paremal juhul osaliselt nägemine paraneb.