hpv ja suudlemine 16.03.23 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere
olen hpv 16 Postiivne kui suure tõenäosusega nakatan ma oma uut kaaslast suudeldes ?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere, inimese papilloomiviiruse tüvesid on mitusada ja vaid vähesed kuuluvad kõrge ja keskmise onkogeense riskiga viiruste hulka, just seda tüüpi viiruseid otsitakse analüüsides, kuna nende viiruste esinemine naistel suurendab haigestumise riski, areneb emakakaelavähk. Kuid on ka mitte-onkogeenseid viiruseid, mis ei põhjusta vähki, kuid võivad põhjustada kondüloomi kasvu
Statistika kohaselt on papilloomiviirusesse nakatunud umbes 90% inimestest, kuid erinevate tunnuste tõttu ei põhjusta see viirus haigestumine kõigil.
Võttes arvesse asjaolu, et viiruse maksimaalne kontsentratsioon epiteelis suguelundite piirkonnas, arvatakse, et viirus levib peamiselt seksuaalse kontakti kaudu. Suudluse korral on viiruse edasikandumine ebatõenäoline.