Rasestumise hirm 27.02.23 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tervist!

Pöördun Teie poole küsimusega, mis tekitab veidike hirmutunnet ja paneb muretsema.
Nimelt seksisime naisega esimest korda ning kasutasime kummi, kumm oli tihedalt ümber ja oli korralikult peal.
Ejakuleerisin kui olin naise sees ning siis võtsin välja ja kumm oli korralikult peal aga paneb ikkagi muretsema, et kas on võimalik, et kondoomi avast (alt) võib välja tulla spermat?
Sõber ütles nii, et kui ikka tihedalt peal on, siis naljalt ikka välja ei tule.
Muretsema paneb ikka, esimest korda olin vahekorras. Hiljem ei saanud rahu ning veel testisin kas ikka pidas (lasin vett kondoomi sisse) ning pidas. Kondoomi ava ääres seespool oli ka veidi spermat kuid arvan, et see võis tulla siis, kui eemaldasin kondoomi.
Samuti eelnevalt kummi peale panemist mängisime meelitades peenist sisse, kuid päris sügavale ei pannud, eelspermaga on ka võimalik rasedaks jääda?

Aitäh, jään ootama Teie vastust.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Isegi kui kasutate kondoomi õigesti, on soovimatu raseduse oht teoreetiliselt endiselt olemas, kuigi see on väga minimaalne. Samuti kaitseb kondoom suguhaiguste eest, aga ka mitte 100% (minimaalne risk jääb alati alles). Kondoom võib välja liikuda, katki minna, võib olla vana (aegunud) jne. Kondoom tuleb peale panna juba seksi eelmängu ajal, sest nn. eelspermа on lima, mis välja voolab, peenisest pärit võib sisaldada üksikuid spermatosoide. Kondoomi kasutamisel ei ole soovitatav kasutada libestiid – need võivad hävitada kondoomi pinna. Kondoom ei tohiks olla suur ega väike, sest see võib välja liikuda, maha libiseda ja peab olema kvaliteetne (parem osta apteegist ja garanteeritud tootjalt). Lõpuks arvan, et sinu puhul ohtu ei ole.