Kas tupeseen või suguhaigus? 03.03.19 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tupp sügeleb ja on valulik. Veidike punetab ja seksuaalvahekord on pisut valulik. See algas nii et oli veidi ebamugav olla ja lõpuks oli nii hull et oli tahtmine seest kratsida. Kui näpuga kontrollisin siis tuli vedeliku kus olid valged tükid sees kuid seda ei olnud palju. Nädal aega hiljem ei tule enam tükke ja ei ole enam nii valulik kuid vahepeal ajab sügelema ja valutab. Mehel peeniseots on punane ja sugeleb. Hügeen on korras. Aasta tagasi kortrolliti suguhaigusi ja ei olnud ja mehel pole muid partnerid olnud.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Juttu järgi on klassikaline seenhaigus – näiteks sügelus ja valged tükid (nagu kohupiima tükid). Esmaabiks võite kasutada kreemi klotrimazool (käsimüügil apteegis). Panna natuke väljaspool (väiksed mokad ja tupe ava), Võib vatti tampooni abiga ka kreemi natuke tupe sisse panna. Reeglina see haigus ei ole seotud hügieeniga – see normaalse tupe mikrobiota (mikrofloora) esindaja, aga aega ajalt bakteriaalne tasakaal muutub ja siis võib juhtuda niisugune ägenemine (atakk)- mõnikord see on seotud väga intensiivse sekseluga, stressiga, rasedusevastase tableti võtmisega, rasedusega jne. Kui see korduv soovitan pöörduda naiste arsti poole.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

Tupeseen

Kas tupeseen levib naistelt meestele? Millised on sümptomid ja kuidas ravida? Mis tagajärjed selle haigusega kaasnevad? Kas viljatus on võimalik tagajärg?

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere. Jah, harva aga levib. Tüüpiliselt ilmuvad pisikesed punased täppid, võivad ola ka punased laigud, sügelevad, võivad olla praagud. Kliiniline pilt on erinev ja väga individuaalne. Viljatusega ...

Loe edasi

tupeseen

Kui mu t[drukul on tupe seen, kas ma v]isin ka siis selle saada_

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere. Kahjuks jah. Soovitan kasutada preservativid.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi