regulon ja suitsetamine 17.12.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen 38 aastane ja alustasin uudse vahendina antibeebipillide võtmist. Arst kirjutas mulle Reguloni. Olen võtnud ühe lehe jagu tablette. Mingeid kõrvalmõjusid enesetundes ei ole tähendanud. Samas lugesin infolehelt, et ravimi kasutamise ajal on vastunäidustatud suitsetamine üle 30 aastastel naistel. Miks? Millised on suitsetamisega seonduvad ohud või kõrvalmõjud?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Regulon suurendab tromboosi ohtu, suitsetamine on aga samasuunaline risk, kuna ahendab jäsemete veresooni. Seega riskite müokardi infarktiga. Marveloni (see on Reguloni kui koopiaravimi originaal) juhend ütleb: Müokardi infarkti või ajurabanduse oht tõuseb kui te saate vanemaks. See on suurem ka suitsetamise korral. Pillide kasutamise ajal peaksite te suitsetamisest loobuma, eriti kui teil on vanust üle 35 aasta.

Lugege ka marveloni infot aadressil:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=13879

Kalle Kurvits