rasedus 11.10.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen umbes pool aastat kannatanud ärevushäire all, abi olen saanud Cesradystonist. Nüüd olen 5-t kuud rase. Olen vahetevahel Cesradystoni edasi võtnud. Kas see ohustab minu rasedust kuidagi, kuigi tegemist on ju naistepunaga.

Ette tänades Mari

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ütlete, nagu oleks tegemist saiaga?
Naistepuna on ravimtaim, mitte toiduaine. Ravimtaimedel on ravitoime ja see saavutatakse taimedes sisalduvate bioloogiliselt aktiivsete ainete abil, millede seas on ka palju selliseid, mida rase ei peaks tarvitama. Vigala Sass ütleb siinsamas kliinik.ee-s, et taimed on üldiselt väga mürgised.
Kas ja kui ohutu on naistepuna rasedusele, seda ei söanda keegi öelda, sest ohutuse kinnitamiseks puudub piisav kogemus.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits