Rasedus ulatraheli järgi väiksem 10.01.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Peaksin olema viimase menstruatsiooni järgi 8+1 nädalat lapseootel. Too tsükkel oli kummaline, sest tavapärane ovulatsioonile järgnev rindade valulikkus tuli kummaliselt hilja, temperatuur oli ka koguaeg madal, kuigi muidu olen alati juba tsükli keskel 37 kraadi paiku olnud. Alles hiljem tõusis temperatuur ning päevi ei tulnud.
Tegin teste- kogueag negatiivsed. Alles siis tsükkli 38. päeval, (oletatavatest päevadest 6-7 päeva hiljem), sain õrna positiivse rasedustesti. Rinnad olid muutunud hellaks, ning 2 nädalat hiljem algas ka iiveldusperiood ning söögiisu kadumine.
Käisin nüüd ultrahelis. Kui rasedust oleks pidanud olema 8+1, siis sain hoopis tulemuseks 6+2- rebukott, lootemuna olemas, südametegevus olemas. Ämmaemanda sõnul võis see normaalne olla, sest mul oli hiljuti peetumine. Samas taastusin ma kenasti ja ruttu ning mu päevad olid peale juhtunut ikkagi regulaarsed ( üks kuu 32p, siis 29p… ehk siis ei veninud pikale.

Ma ei tahaks muretseda, kuid 4 kuud tagasi oli alles raseduse peetumine 6+2 pealt, kuigi süda lõi, siis 2 nädalat hiljem polnud midagi enam näha. Ajaliselt oli siis samuti loode pea 2 nädalat maas.
Samas tol korral sain ma positiivse testi juba ennem oletatavaid päevi ning temperatuuri tõus ning rindade valulikkus oli ka juba varakult platsis, ainult iiveldust ei tulnud absoluutselt ning rinnad olid väga väga õrnalt ainult hellad.
Tean, et keegi pole ennustaja, kuid kui suur võib mu lootus olla, et seekord areneb ikkagi kõik kenasti? Kas võis olla hiline ovulatsioon, kui ka rasedustest näitas + hiljem?
Sain uue aja ultrahelisse nädala pärast. Kas selle nädalaga võtab tavaliselt loode kenasti juurde arengus?

Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Ovulatiooni täpset aega keegi ei tea. Võivad olla erinevad kõikumised, lisaovulatsiooni võimalus, seega ainult selle järgi ei saa raseduse suursut öelda. KUI UH andis sellise suuruse, siis ka peate uskuma. Oluline on et südamelöögid olemas. Loomulikult ei saa ju 100% kinnitada, et kõik kulgeb probleemideta, samas hetkeseisu uskudes on teil kõik ju hästi. DRKadastik