Kahesarveline emakas 12.12.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Käisin günekoloogil ja seal selgus, et on emakas kahesarveline 33 x 36,2 x 52 mm. Kuulsin sellest esimest korda. Ei jõudnud ka arstilt selle kohta rohkem küsida aga pani muretsema. Olen sünnitanud 2 last. 1 varajane katkemine 5n. Enne pole keegi mulle öelnud, et oleks selline asi olnud. Nüüd netist lugedes siis pani muretsema. Oleks soov veel üks laps saada aga saan aru, et selle diagnoosiga nagu ei tohiks ja peaks laskma rohkem uurida ja ehk isegi opereerida enne kui rasedaks jääda? Rasedused on tulnud mul raskelt, sest ov ei toimu ning olen pidanud võtma ov esilekutsuvaid rohtu tarbima.
Üheks tunnuseks lugesin, et on ka laste väike sünnikaal. Mõlemad lapsed kaalusidki veidi üle 2500g sündides 37 ja 38+6nädalal.
Kas ma peaks pöörduma tagasi arstile ja lastma asja uurida enne kui uut rasedust plaanin?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

Kui soovite veel sünnitada, siis ei peaks hoiduma ja peaksite püüdma rasestuda. Naise vanuse tõustes kõik terviseprobleemid süvenevad. Kui jääte rasedaks, alles siis tuleb edasi otsustada, kuidas edasi. Kuna kaks sünnitust on olnud ja kaks last olemas, siis ei pea väga uurima ja opereerima jne.
Külastage EKVähi sõeluuringuid ja vaktsineerige end HPV vastu.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7