Nahaseen ja rasedus 09.11.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Juba enne rasedust tekkis rindade vahele, rinnahoidja kohale nahaseen.
Raseduse ajal läks aga asi päris hulluks, tekkis tugev sügelus ja villid.
Eile 13+6 julgesin alustada klotrimasooli raviga. Tean, et esimesel trimestril ei tohi seda kreemi kasutada. Kas nüüd teise trimestri alguses kohe juba võib? Natuke olen kahtlev ja mures. Seda kreemi tuleb ju kasutada ikka vähemalt 3 nädalat. Kas peaks ikka veel paar nädalat ootama või muretsen üle, mis mul ka tihti kombeks on? See nahaseen ikka suht piinav, terve esimese trimestri sügelesin, isegi öösel ajas üles ja ega praegugi, sest alles alustasin ravi.

Tean, et tegu nahaseenega, sest mul varem ka just rindade vahele see löönud ja isegi nahaarstil sellega käinud.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

Ravimine on ikka õigem, kui kannatused. Uuem kreem on Imazol Plus, mida võib isegi beebidel kasutada. Kindlasti küsige nõu apteekrite käest, millised hooldustooted veel võimalikud on.
Soovitan ikka broneerida aja dermatoloogile, et välistada muud nahahaigused ja tüsistunud seisundid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7