Suurenenud vase tase raseduse ajal 13.04.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Hiljuti tegin erinevate vitamiinide ja mineraalide testi, milles selgus, et mul on nii vase kui B6-vitamiini tasemed kõvasti üle normi. Olen hetkel 33. nädalat lapseootel ning siiani tarbisin rasedatele mõeldud multivitamiine.
Kas kõrgenenud vase ja B6 tasemed võivad sündimata beebile ja tema arengule kuidagi halvasti mõjuda?
Loomulikult jätsin koheselt multivitamiinide võtmise, lootuses, et tasemed normaliseeruvad, ent see võib ilmselt aega võtta.
Suur tänu juba ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Parim on õige ja ratsionaalne toitumine, siis ei olekski vajalik tarvitada toidulisandeid. Õnneks nii ka tegite.
Muidugi on meditsiin ülikeeruline ja iga üksiku näitaja uurimine ei ole sageli vajalik. Organism on tervik oma immuunsuse ja toimetuleku võimalustega.
Lühiajalised analüüside näitajate tõusud ja langused ei ole määrava tähtsusega. Jällegi: raseduse füsioloogia on keeruline organismi poolt korraldatud süsteem. Enamik rasedusi kulgeb loomulikult, füsioloogiliselt. Vahel on vajalikud ravimid. Ämmaemand teeb vajalikud uuringud, mis raseduse jälgimise ravijuhendis kirja ja reageerib vastavalt.
Lisainfo: https://toitumine.ee/toitumine-erinevates-eluetappides/rasedad
Toitumine raseduse ajal
Soovin rõõmsat rasedusaega ja oodatavat sünnitust.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7