Sünnitusmajas - koroonatestimine 01.10.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 34+3 nädalat rase. Mees tegi eile koroonatesti ja see on positiivne. Kui kaua võib sünnitusmajas tehtud koroonatest veel peale põdemist positiivset tulemust näidata? Kas on võimalik, et mees nüüd ei saagi sünnitusele kaasa, sest test võib näidata positiivset isegi veel siis kui minu sünnitus algab näiteks 40. nädalal? Kas on võimalik äkki haiglas tõendada, et tegemist on juba läbipõetud koroonaga ja mees ei ole nakkusohtlik? Kuidagi ei sooviks üksi sünnitada….

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere,kui test positiivne, siis sellest 10 päeva on isolatsioon. Test võib pikemalt olla positiivne, aga oluline on ikkagi 10päevaja ja sümptomite vaba. , siis enam ei ole nakkusohtlik. Kui aga sümptomid püsivad veel peale 10 päeva, siis ka ei tohi mees tulla sünnitusmajja!!!!!!. Teie tehke ka palun test!DrKadastik