Suurenenud voolus pärast emakakaela õmblusi 30.09.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Olen esimest korda lapseootel ja hetkel on raseduse pikkuseks 21+6.
18.09 tekkis mul peale vahekorda verejooks, peale mida laksin kohe Pelgulinna erakorralisse vastuvõttu. Enne seda oli mul üle kahe nädal kestev kõrvapõletik, arstid arvasid, et see või olla üks võimalikest põhjustest, miks mul avanes emakakael ja looteveepõis oli hakanud alla vajuma. Mind kirjutati kohe haiglasse sisse ja 20.09 panid õmblused emakakaelale.
Peale seda olen võtnud üldiselt igapäevaseid toimetusi rahulikult, aga murekohaks on suurenenud voolus, koguse poolest tundub mulle, et seda tuleb päeva jooksul väga palju. See tuleb nagu lainetena, peale pikali olemist ja püsti tõusmist tuleb suur lahmakas voolust, pühin ära ja siis monda aega on rahulik, aga nii on päeva jooksul u 5-7 korda. Värvi osas on see vahepeal kergelt roosakas, nt siis kui olen rohkem pingutanud ja teine päev kollakam.
Millest võib olla värvus tingitud, kas sellest et õmblused on veel võrdlemisi värsked?
Lisaks kasutan arsti poolt kirjutatud Crinone vaginaalgeeli, lugesin ka sealt, et ravimi kasutuse ajal võib vooluse värvus muutuda kollakaks-pruunikaks.
Küsiks veel selle kohta, et kui praegu on seal kaelal need õmblused, siis kui peaks sünnitustegevus algama varem kui tähtaeg, kas siis veed tulevad ära, aga kael avanema ei saa hakata, nii kaua kuni õmblused on eemaldatud?
Lisaks paneb muretsema see et täna ja eile on alakõhus valud, tunduvad nagu gaasivalud, aga midagi välja ei tule.
Ning seoses veel nende õmblustega, kas on võimalik, et see kael on allapoole vajunud peale oppi, sest iga kord kui vetsus käin, siis need niidid ulatuvad välja, lükkan need vaikselt tagasi sisse ja täna tundus et kõik oli väga all.
Tupe sees katsudes tundus, et õmblused olid ainult mõne cm kaugusel tupeavast. Kas on võimalik, et midagi on ära või alla vajunud rohkem?

Suur tänu vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

Rasedatel on ka füsiloogiliselt tupevoolust rohkem, millel kaitsev iseloom. Igasugused manipulatsioonid võivad voolust muuta. Tähtis on tõestada, et ei oleks põletikutekitajaid.
Kindlasti nõustati, et õmblused emaka kaelalt eemaldatakse enne sünnitust või täiskantud raseduse puhul, mis on 37+1. Suure tõenäosusega on õmblusmaterjali otsad jäetud pikad.
Soovitan küll pöörduda rasedate vastuvõttu päevasel ajal, et teostada intravaginaalne läbivaatus, õmblusniite saab lühemaks lõigata. Täpsustada tuleb, et tegemist ei oleks eralduva looteveega.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7