TSS sündroom 18.02.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
ma sain ravimid kätte TSS- sündroomi vastu? Lugesin kasutusjuhendit ning seal oli kirjas, et seksuaalpartner peaks ka saama ravi? Küsimus siis selles, et kas talle pean laskma perearstil kirjutada Metrodizonali tabletid välja, või talle piisab ühekordsest Flunoci neelamisest näiteks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane ja küsite 3. kord samal teemal, tubli.

Kaugnõustamise teel ordineeritud ravist teile peaks piisama. Kuna antud olukorras ei ole tegemist sugulisel teel leviva infektsiooniga, siis esialgu partner ravi ei vaja. Kui partneril tekivad kaebused, siis oleks arukas pöörduda meestekliinikusse, kuna soovisite ka lähiajal rasestuda.
Epideemia ajal ei ole mõistlik perearsti koormata juhtumitega, kui ta ei ole reaalselt patsienti näinud.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7