liited ja rasedus 18.01.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Aastal 1993 lõigati mul ära pimesool. Selle tulemusena tekkisid liited.
Kõhul on rasva, kuid selle pimesoole armi koha peal on nahk nn "vastu kõhtu" (seal rasva pole).
Kas on võimalik, et liited on "kasvatanud" naha ja soolikad kokku?
Kas see võib segada rasedust (kas kõht ikka venib sellelt kohalt)?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Iga kõhuõõnesisese operatsiooni puhul tekivad liited kõhuõõnde, eriti mädaste lõikuste puhul. Liited võivad takistada rasestumist ja munajuhad võivad sulguda.
Kui te ei hoidu ja ei rasestu aasta või isegi poole aasta jooksul, oleks arukas alustada viljatu paarisuhte uuringutega, mille hulka käib ka plaaniline diagnostiline laparoskoopia. Laparsokoopia ajal saab liiteid diagnoosida, vabastada organeid, ja kirurgiliselt või nürilt nn läbi lõigata või lahti arutada.
Kui olete rasestunud, siis jälgitakse rasedust vastavalt kehtivale juhendile. Ette ei peaks muretsema.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid