Isaduse tuvastamine raseduse ajal 19.06.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Soovin teha isadustesti raseduse ajal ning raseduse suuruseks on 11 nädalat.
Senini teadsin, et seda saab teha vaid koorioni biopsia või lootevee uuringu abil, kuid nüüd leidsin internetist ka erakliiniku, kelle väitel tehakse seda ka läbi vereproovi.
http://melior.ee/index.php/et/et-kontakt
Info selle kohta on alljärgnev:
DNA testi abil on tänapäeval võimalik täpselt määrata isadust isegi enne lapse sündimist.Mitteinvasiivne DNA analüüs tagab kõrge täpsusega tulemust ning on täiesti ohutu nii ema, kui ka lapse jaoks.

Mitteinvasiivne rasedusajane isadustest on meie unikaalne pakkumine isaduse määramiseks raseduse ajal. Selleks võetakse emalt lihtsa vereproovi ning sellest eraldatakse lapse DNA.

Kõrge täpsusega tulemus lühikese tähtajaga
Vajalik ainult lihtne vereproov emalt ja isalt (lapse DNA eraldatakse ema vereproovist)
Ohutu ema ja lapse jaoks
Viiakse läbi alatest 9.ndast raseduse nädalast

Minu küsimus teile olekski see, et kas see on tõesti võimalik kui ükski teine kliinik seda ei paku? Ning kui usaldusväärne on tulemus?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 27-aastane.
Ma sellist kliinikut ei tunne ja ei ole neist ega nende töötajatest midagi varem kuulnud, ka sellistest uuringutest ei ole keegi teadlik...
Teadmiseks: veregruppide abil määramine on minevik ja ei ole usaldusväärne.
Soovitan kiiresti pöörduda Nova Vita Kliinikusse või Elite Erakliinikusse, sest rasedust saab Eestis katkestada omal soovil kuni 11+6 nädalat ehk alla 12 nädala.
G.Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest