Menstruatsioonide puudumine 06.06.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Mure järgmine. Minu tütrel, 22 aastasel noorel naisterahval ei toimu juba aastaid menstruatsiooni. Tütar on pidevalt käinud nastearsti juures, kust abi saamine on ületanud juba igasuguse kannatuse piirid. Eelmisel aastal tehti talle kompuuteruuring, mille tulemusena leiti et probleem on ajuripatsis ning talle anti tabletiravi. Paraku ei toonud see endaga kaasa muutusi. Nüüd on ta uuesti käinud kompuutris ning ootab vastuseid, kuid arsti kätte saada võimatu. Küll toimus rohtude koguste suurendamisel väike positiivne muudatus ning ühel kuul esines ka menstruatsioon. Oleme hetkel väga nõutud, sest sooviks asjasse selgust ja lahendust. Seda aga ei paista tulevat. Kurb kui noor inimene kaotab lootuse ning elab koos murega, mis süveneb ning mõjub ka tema närvisüsteemile. Kas oskate öelda millised oleksid mõistlikud edasised sammud või kuhu oleks vajalik pöörduda?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Selle jutu järgi jääb kahtlus, et tegemist hüperprolaktineemiaga. Vajalik neuroloogi konsultatsioon kui ajuripatsis muutused. Kui soovite, siis pöörduge Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinuiku günekoloogile. Regisrtreerufa saate 7319100 Dr Kadastik