röntgen 05.01.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Alaselja röntgen sattus rasestumise esimese või teise päeva peale. Rasedus oli soovitud. Praegu on raseduse 10-s nädal, ultahelis paistab kõik korras olevat. Mure kasvab iga päevaga. Kas peaks ikkagi katkestama või ootama ära edasised uuringud? Kui suur on tõenäosus, et loode sai rohkemal või vähemal määral kahjustada?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Ärge muretsege, kui raseduse kulg siiani on probleemideta, siis suure tõenäosusega sünnitate ilusa terve lapse.
Ilusat talveaega soovides Aire Sekavin