probleem sünnitamisel 24.08.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere dr. Kadastik!

Millest on tingitud sünnituse ajal nabaväädi väljalangemine koos lootevetega ning milliseid probleeme võib see tekitada sünnituse edasises käigus?

Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Sageli tekib selline komplikatsioon kui lootevett on rohkem normist ja lootepea pole fikseeritud õigeaegselt väikesesse vaagnasse või pea sättumus on ebaõige. Sellises situatsioonis lootevete iseeneslikul puhkemisel võibki juhtuda selline komplikatsioon. Sellisel juhul peab koheselt lõpetama rasedus keisrilõikuse teel, selleks ,et laps päästa.