rasedus ja piimatooted 24.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 25 nädalat rase. Olen lugenud, et just nüüd on oht kõrvetiste tekkimiseks, mida tõepoolest aeg-ajalt esineb. Kõrvetiste mahendamiseks soovitatakse vahepeal piima juua kuid minul ei ole raseduse algusest peale võimalik olnud mingeid piimatooteid "paljalt" süüa-juua. See tekitab siiani südamepahadust ja minu arust ka kõrvetisi (söögitorus on kuum). Toidukorra ajal on võimalik ainult mõningal määral piima kõrvale juua. Ja pole saanud süüa kohukesi ja jogurtit ja jäätist jms mida väga armastan. Samuti ei saa süüa müslit piima ega jogurtiga. Kas see kõik on seotud rasedusega ja pärast kaob? Mis asendaks neid minu arust organismile nii vajalikke aineid sisaldavaid tooteid. Lisaks ma pean ise väga vajalikuks piimatoodete tarbimist, kuna luude hõrenemine on osteopeenia tasemeni jõudnud. Kaltsium, aga "paneb kõhu kinni". Mida teha?
Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Osteopeenia nii noorelt on tõsine sümptom, millega peaksite arvestama toitumisel.
1. Võimalik, et Teie väärast toitumisest imikueast kuni tänaseni ongi tekkinud osteopeenia.
Lugege poulaarteaduslikke kirjutisi toitumise alalt. Ca rikas on näit. juust jm.
Konsulteerige Tartu Ülikooli prof. Zilmeriga zilmer@ut.ee ja lugege tema raamatuid ning artikleid.
2. Külastage rasedate loenguid, kus ämmaemandad räägivad ratsionaalsest toitumisest.
3. Mida teha? Õppida edukalt toime tulla oma probleemidega, lugeda, koguda informatsiooni, konsulteerida asjatundjatega, aktsepteerida soovitusi jne.