Patsiendi käest mitte luba küsimine 30.08.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas ilma patsiendi nõusolekuta võib psühhiaater rääkida lastekaitsele edasi tundliku jutuvestlust patsiendiga ning saata lastekaitset tegema koduvisiiti?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui infot vaja esitada nn kolmandale isikule, siis sellest kindlasti informeerida-kokku leppida, et mida ja kuidas infot vajadusel vahetada. Eesmärk on inimese aitamine ja vajaliku info jagamine kokkuleppel ja vastavalt vajadusele.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet