ATH ja relvaluba 08.05.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Tahtsin uurida kas ath diagnoos välistab relvaloa saamist. Nõuete kohaselt välistavad relvaloa saamist pervasiivsed arenguhäired ja muud rasked lapseeas alanud käitumis- ja tundeeluhäired, aga ei leia kusagilt, et kas ath on raske käitumis ja tundeeluhäire või mitte.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psüühikahäirete spekter on lai, seda ka ath. Seega - käsud-keelud relvaloa aspektist sõltuvad konkreetse inimese käesolevast psüühilisest seisundist.
Relvaloa saamine või hetkel mitte sõltub Psühhiaatri uuringust, järeldustes, tervise stabiilsusest, isiku sotsiaalsest võimekusest...
Psühhiaater otsustab olevikku ja tuleviku prognoosi silmas pidades.

Terislikku eluviisi soovides,
Jüri O.-M. Ennet