alkoholi kuritarvitamine 07.01.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Hr.Ennet,
Mureks aastatepikkune alkoholi kuritarvitamine ja sellega kaasnevad probleemid. 14-15 aastaselt alustasin. 19a oli 12 sõrmiku haavand ja sellega haiglas. Natuke kainemat aega ja edasi nädalavahetustel kange alkohol ning 2-3 päevased tsüklid sõltuvalt sellest kuidas töö lubas. Rasked pohmellid. Tavaliselt 2-4 päeva ja siis paar normaalset päeva ja uuele ringile. Deliiriumit ei ole esinenud. Tööl olen käinud pidevalt ja 11a tagasi sain ka isaks. Alkoholi tarvitasin edasi veidi vähem aga meelekindlalt. Lahkuminekud elukaaslastest ja lapse emast. Peamised põhjused suutmatus normaalset rahulikku pereelu elada. Laps jäi minu kasvatada. Sain hakkama kuna oli ka hea tugivõrgustik pere näol ja tekkis uus suhe mis kestis 8a kuni 2019a sügiseni. Lahkuminek. Kohe ka uus elukaaslane.Joomised võtsid veidi leebemad vormid kuna suutsin 6a tagasi loobuda kangest alkoholist. Edasi tarbisin vaid lahjemaid jooke aga kogused olid suured. Niipalju kasu vast oli, et ei tekkinud enam mälukaid ja pohmellid olid kergemad kui viinaga. Rohkem aga tekkis tööpäevadel õlletamist õhtuti. Töökohta olen siiski suutnud pidada ehki on tulnud ette korduvaid puudumisi jms käraka tõttu. Selle aasta suvel tundsin, et jaks hakkab otsa saama ja tunnistasin endale, et olen suht läbi omadega ( hirmumõtted, nukrus, keskendumisraskused, halb uni, endassetõmbumine jms nähtused ). Perearst diagnoosis kergema depressiooni ja määras AD. Kuu aja pärast läks olemine paremaks. Siis aga tulid suhteprobleemid peale ja lahkuminek ja uus suhe kohe järgi ja joomine jätkus. Nüüd 2019a lõpus oli töölt palju vaba aega ja ja praktiliselt jõin mitu nädalat jutti. Mõnipäev rohkem, mõnipäev vähem. Mõni päev jäi ka vahele ikka.Tänaseks päevaks olen jõudnud arusaamale, et vajan abi ja tahan lõpetada sellise eluviisi. Joonud ei ole mõned nädalad. Igapäevast tegutsemist aga segavad halvad mõtted mis on peamiselt seoses eelmise suhtega. Suutmatus olla "kohal" - siin ja praegu. Mõttetegevus uitab minevikku ja abstraktsesse tulevikku. Aju loobib erinevaid kujutletavaid olukordi läbisegi reaalselt juhtunuga. kas on pääsu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õige Mees jätab momentaalselt-kohe ja jäädavalt igasuguse alkoholi ja seda Esivanemate, Lapse, Lähedaste ja Enda huvides.
Lähedastel on muudki teha kui teie matustega (enne seda ka põetamise-hooldamisega) tegeleda.

1/3 minu poole pöördunuist on seda suutnud (TAHTNUD) ning selle järgselt juba pikema staažiga karsked 25+ aastat kained olnud, ilma ühegi pitsita.
On võimalik.
Kes tablettide peale vaid loodan, see kaugele ei jõua. Tabletid-rohud on vaid Pohmaka perioodi lõpetamiseks.
Borjomi mineralvesi - vedelikku päeva jooksul lonksutada. (Mehed ennemuiste ütlesid, et "petan" vee joomisega ära). Siin tera ka sees - iga neelamine rahustab!
Pange Märk mobiilile, siis Lubadus-Oma Tahe- kogu aeg silme ees.
Nüüd, kohe ja jäädavalt Karskuse teele - mõõdukus on Võimatu!
OK Ole Kaine!
Jüri O.-M. Ennet