Liigunisus 08.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on probleem liigunisusega, mis on kestnud juba mitmeid aastaid.
Magan alati väga kaua- vabadel päevadel on tavaline 12-13 tundi. Koolipäevadel ca 8-9 tundi. Päriselt üles tõusmiseks (virgumiseks) kulub keskmiselt 1h. Magan alati väga sügavalt st mind on üsna raske äratada, miski mind magamise ajal ei häiri. Probleem aga selles, et ärgates ei tunne ma ennast kunagi puhanuna. Viimane kord, kui ärkasin puhanud tundega, oli ca 2 aastat tagasi (kõigest ühel hommikul).
Tihtipeale tuleb ette ka olukordi, kus olen päeval tohutult väsinud, kuid õhtul voodisse minnes jään magama alles 1h möödudes.
Mida antud probleemiga ette võtta, arvestades, et olukord on niivõrd kaua kestnud?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas vererõhk on korras? Tavaliselt noortel on madal, aga kui liigselt madal, siis unisus ja und palju. Selle puhul aitab hommikune tassikene kohvi.
Jahedama veega näoloputus on hea, rituaalsed kehalised harutused on head. Võimlemise matt maha - seismine-sirutus ja siis istuda, lamada, jalad nurkselt lae poole ja tagasi lähteasendisse e püsti.
Ka päevane kehaline aktiivsus on hea.
Kohvi, jahe vesi, harjutused.
Head harjutamist.
See on hea, et und on, see on väga hea!
Kõik saab korda.
Jüri O.-M. Ennet