ärevushäire paanikahäire 25.02.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul lõi välja paanika ja ärevushäire.võtan Salymbrat ja võtsin 10 päeva rahustit enam pole rahust vaja võta olnud.Aga mul ülemine rindkere valutab ja hingamis raskused vahepeal on vaja sügavalt sisse hingata ja rindkere valutab.Millest see tingitud on ? Kas antidepresandi kõrvalmõju?Olen Salymbrat võtnud jaanuarist.Või see on tingitud ärevus ja paanikahäirest.Mis ma tegema peaksin?Tänud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäired - paanika selles sees - on tingitud sellest, et psüühilisi pingeid tekib rohkem kui neid maandada suudame/oskame.
AD-st teie kaebused ei ole, aga probleem on selles, et
NB Arstirohi (ka Antidepressant) on vaid abivahend, ravi algusotsa vahend, põhiline on ikkagi harjutused, eluviisi muutmine.
Minu nn 1/10 (arstirohi) ja 9/10 (harjutused, eluviisi muutmine) reegel on valik rakendada.
Harjutused jms - vt varasemad.
head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet