Brain fog 10.01.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Pöördun sellise murega, et umbes 5 aastat tagasi ( olin siis veel viimased 2 kuud 14a ) tarvitasin esimest korda alkoholi, järgmisel päeval ei olnud mul mingit peavalu ega ka süda polnud paha kuid ma jäin millegipärast alati ühte punkti vaatama, nagu vajuksin poolenisti unne. Ma isegi nagu ei mõelnud millestki, lihtsalt olin. Mul puuduvad mingid emotsioonid asjade vastu mis varem tõid rõõmu või kurbust, mul on lihtsalt ükskõik asjadest. Mul on koguaeg väsimus ja tahaks ainult pikali olla, nagu keha suudaks asju teha aga aju on niiöelda väsinud. Hetkel üritan lõpetada 12.klassi ning seda juba teist aastat kuna võimatu on asju meelde jätta, pean asju endale mitmeid kordi selgeks tegema et aru saaksin, kuid siis unustan suuretõenäosusega järgmiseks päevaks ikkagi ära. Niipalju kui olen suutnud netist uurida on mul Brain fog ehk otsetõlkes aju udusus. Olen ka teadlik selliselt ravimist nagu seda on Modafinil mis iseenesest võib aidata, kuid ma ei tea kas seda kirjutatakse Eestis niimoodi välja või kuidas seda saada. Küsimus olekski, et kuidas ma peaksin edasi käituma või mida proovima?

Aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearsti jutule - siit esimene abi.
Psühhiaatri jutule - saab prolbeemide olemusest parema ülevaate.
Tervislikud eluviisid: alko ei, suits ei, narkots ei. Korralik puhkus.
Mõõdukas kehaline aktiivsus (terves kehas terve psüühika!).
Tee minu Palve esimest sammu (vt varasemad, Enneti Palve)) - parandab aju verevarustust, seega ka mälu ja õppimist.
Päevik - sinna positiivsed kogemused kirja ja neid siis rakendada.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet