Mingisugune häire hingamise vastu 31.08.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen aastaid kannatanud kui keegi mu peale hingab, kaasa arvatud mina ise. See tunne on nii vastik ja ebamugav, et see ajab mul ihukarvad püsti ja südame pahaks. Kui olen sunnitud olukorras, segab see tugevalt mu elu (nt. lastevanemate koosoleku ruum oli nii palav, et olin sunnitud olema lühikeste varrukatega ja üks lapsevanem järjepidevalt hingas mu käe peale. Ma ei kannatanud seda välja ja kargasin püsti, jooksin poole pealt minema).
Lähedased on sellest nn häirest teadlikud ja arvestavad minu eripäraga. Sellegipoolest soovin teada, kas sellel häirel on mingi nimetus, mis mul esineb? On sellele mingisugune ravi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

See teile omase ärevushäire väljendus.
Asjal kaks tuuma: a) Kõik ärevushäire vähendamise nipid läbi sirvida ning siis endale sobilikke harjutusi teha ja
b) ärevushäire korral annab endast kõige tundlikum organ-organsüsteem tunda. Teil on tundehell nahk (nahk organismi kõige suurem organ. Seega nahaga seonduvad harjutused: dušš, vahelduv (soe-jahe) dušš, õhuvannid, saun, rätiga kerged hõõrumised, sobiva riietuse ja riidematerjali leidmine.
Nende kahe tuumaga siis rõõmsameelselt tegeleda.
Igast murest saab üle.
Jüri O.-M. Ennet