Asentra 03.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mulle kirjutati välja antidepressant, nimelt Asentra. Tarvitanud olen kaks päeva, kõik on OK, aga muret teeb see, et ei saa üldse head und enam öösel. Kunagi ma magasin väga hästi, aga ajast kui AD-sid võtma hakkasin, olen maganud väga halvasti.
Kas on mõttet arstile rääkida sellest või ei?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstile tuleb ikka rääkida.
Terveks ei tee ei psühhiaater ega psühholoog - nemad annavad juhiseid, psühhiaater ka arstirohtu - terveks teeb ennast harjutustega ikka igaüks ise.
Nagu sportlane - treener annab juhiseid, harjutusi peab sportlane ikka ise tegema.
Rõõmsameelset harjutamist!
Enneti Palve (teen seda aastakümneid ja iga päev - super).
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole, Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine, aju verevarustuse paranemine, õpivõime parandamine ja unustamise vähendamine.
Palveharjutust teen rahulikult, rõõmsameelselt. Alustan 3-5 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu
Kõik saab korda.
Jüri O.-M. Ennet