Tujude muutumine 13.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.. kas te oskaksite soovitada, mida teha kui inimene ei suuda enda tujusid absoluutselt kontrollida, iga pisiasi ajab paanikasse ja tuju on kas liiga ûleval või täielikult põhjas.. see mõjutab oluliselt ka suhteid.. Mingid harjutused ja mõtlemine, et ma pean ise lihtsalt seda kontrollida ei ole mind aidanud..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem on kõrvaldatav.
1) Korralik ja piisav uni. Une arvelt ei võta. Puhkus taastab elurõõmu ja jõu!
2) Kehaline aktiivsus. Terves kehas terve psüühika, tundeelu, enesekindlus, usk endasse.
3) Positiivse pihtimise päevik. Ennast kiita ja need ka Päevikusse kirja panna.
4) Sõbralikud suhted Esivanematega - nemad tunnevad ja aitavad sind. Kui nad närvilised, siis püüa mõista neid - nendelgi omad mured.
vt varasemaid soovitusi ja leia endale sobilikud harjutused.

Tegutse regulaarselt ja samm-sammult. Anna aega atra seada - rahulikus tempos (nagu sportlane-järjekindlalt ja rõõmuga.
Mona-Linda naeratus!

Jüri O.-M. Ennet