Ta on mulle väga kallis veel 14.11.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma läksin oma poisiga lahku 2nädalag tagasi olime koos 1aasta. Ma nägin kuidas ta aina vähem ja vähem hoolis minust, ei arvestanud minuga enam, oli kurjem minuga 2viimast kuud. Varem leidsime yksteise jaoks alati aega ja et kahekesi olla vaadata telekat ja niisama koos aega veeta aga siis tuli ta vana sõber kellega me olime 3kuu jooksul peaaegu alati koos ja tegime asju koike kolmekesi ja ei olnud yldse aega tal minu jaoks ega meie.Ma olen ise ka süüdi ning sain sellest aru, hoidsin teda igal kui võimalikul moel enda juures ja keelasin teda aga ma parandasin ennast. Igal nädalal oli mitu tüli enamasti. Tavaliselt kui mingi kriis olnud või “lahku” läinud riiu lõpus siis kirjutas alati mulle et soovis koos olla või tundis huvi mu vastu ikka. Kirjutasin talle hiljuti nyyd kui kallis ta mulle on ning et kui soovib lahus olla siis lähen edasi ei vastanud ta selle peale midagi. Nyyd ma ei teagi kas ta hoolib ja armastab minust/mind veel või ei ja ma ei saa temast ise üldse kohe üle mõtlen talle iga sekund, soovin talle väga kirjutada, tunnen huvi kus ta on ja mis ta teeb, kuid temal on kõik vastupidine ning olen aru saanud et siiski ta enam mind ei armasta aga ma ei suuda ega taha seda uskuda peale seda 1aastat kus oli palju rõõmu ning armastust. Kas ta tõesti tüdines ära, kas ma klammerdusin liigselt temga külge ja kas ta tõesti üldse ei armasta mind enam... Ning kuidas ma saaks ta ka enda südamest minema? Tõesti vabandan kui segane tekst võib olla aga ma ei tea enam mida teha ja kuidas ta enda südamest minema saada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võta aeg maha ja - aeg annab arutust, aeg paneb suhted paika. Mida rohkem sa praegu end tema külge "kleebid" (sind armastan, kallistan, siust hoolin, sinuta ei suuda...jne), seda ebaselgemaks teie omavaheline suhe jääb ja aeg ei anna arutust.
"Tõmme" teineteise vahel sellisel moel ei suurene.
Suhe on kahepoolne ja aeg annab selgitust. Kui ta sinust hoolib, siis võtab ühendust.
Enesekindlus ja Eneseuhkus olgu sinuga. Tuhkatriinut peab Kuningapoeg ise üles leidma ja oma südame siis temale kinkima.
Meie Esivanemad (ka sinu) leidsid teineteist - muidu meid ju ei oleks. Leiad sinagi oma Kuningapoja.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet