Mure mehe tervise ees 13.09.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, on tekkinud hirm mehe tervise pärast. Oleme 11a koos elanud, talle on iseloomulik lühike süttenöör, ärritub kergelt ja impulsiivselt, kuid rahuneb ka kiirelt.
Nüüd paari aastaga on asi hullemaks muutunud, selg sai tööl kahjustada, tihti tusatuju, stress, teda valdavad raevuhood, kehajäikus, unehäired. Tüli käigus kukub kokku ja tekivad käte-jalgade tõmblused. Tal on hirm, et algamas on parkinsoni tõbi, kuna ta isa ja vanaema põdesid seda.
Minul hirm poja ja enda turvalisuse pärast, kuigi ta ei ole tavaelus vägivaldne, siis tüli käigus kui vihastab, ei kontrolli end ja on mulle kõrikallale tulnud või raputanud.
Märkasin kapis erinevate vitamiinide seas rahustavaid tilkasid, looduslikud ja pudel suht tühi, ehk ta on hakanud neid kasutama, kuid antidepressante ja xanaxeid võtta ei soovi. Olen tegema püüdnud palju rääkida kõigest sellest, tänaseks päevaks on ta nõus abi saama, varasemalt leidis, et tal pole häda midagi.
Mida annab teha, kuhu pöörduda?
Tahan, et ta saaks uuesti elada täisväärtuslikku elu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Parkinsoni tõve kohta saab täpset infot neuroloogide käest.
Stressi maandamiseks sobib Enneti palve esimene samm. See harjutus aitab lõdvestada lihaseid ning parandada verevarustust. Kui aga keha oskab lõdvestuda ning veri kannab organismis hapnikku ringi, muutub inimene reipamaks ning näeb maailma erksamates värvides. Seejärel paraneb meeleolu, stress taandub ega söanda enam tagasi tulla.
Enneti palve.
Ringutus-Sirutus ja Lõõgastus.
Ringutan-sirutan end Taevatähe ehk Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht). Käed üles, pea kuklasse, naeratus näole, õlad taha, rind ette, kõht sisse.
Siis painutus ette-alla, kael-õlad lõdvaks (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõõgastub lumbo-sakraalne ehk vööpiirkond.
Lõõgastub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järkjärgult päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Alkohol olgu välistatud.
koostöö perearsti ja tema soovitusel teistegagi (kui ta - perearst - vajalikuks peab).
Koosmeel ja kodused koostööd - ühiselt saab igast murest üle.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Sundmõtted, mure tervise pärast

Tere lp Dr, Olen varem ka teie poole pöördunud küsimustega ja olen häid vastuseid saanud. Nii siis ka see kord. Mure siis selline, et olid mul paanikahood siin umbes üks kuu või poolteist tagasi, enam ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Perearst, psühhiaater ja omapoolsed harjutused (alates jalutuskäikudest... kerge treeninguni, minu harjutus aeglaselt-mõnusalt).
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Ahastus

2010.aasta oktoobris sain petta oma toonaselt kaaslaselt, kes päevapealt lahkus, kui leidis uue naise. Minu jaoks oli see väga raske, ma nutsin lohutamatult paar kuud iga päev ja nüüd kord nädalas. Pool ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tuleb olla õnnelik, et saite teada sellise mehe olemusest järsku ja põhjalikult. tuhat korda hullem oleks teid kolme väikse lapsega maha jätta ja "teistele rohumaadele" minna. Selle mehe koht ei ole teie ...

Loe edasi

hirm tablettide ees.

tere.mul selline mure,et mul on paanika ja ärevus häired,millest tänu psühhoterapeudil käimisele,pole mind eriti külastanud enam.nimelt on mul nüüd ärevus ja paanika kui pean tablette võtma(enne oli mul ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mida sööd, selleks muutud. Vaimutoitu tuleb palju hoolsamini valida, rohkemgi kui kehatoitu. Seega - mitte kõrvalmõju lugeda, vaid põhitoimeid. Parem veelgi, kui seda selgitab ravitohter.
Rohud ...

Loe edasi

Ravimi üledoos

Tere. Mure järgmine - võtsin mõni nädal tagasi antidepressandi üledoosi (100 Noritreni tabletti). Olin paar päeva ebaadekvaatne ja kõndimisvõimetu, kuid teadvusel. Tulin sellest seisundist ise välja, mingeid ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kuna olete elus ja praegu kaebusi ei ole, siis tänage esivanemaid ja saatust, et olukorrast "puhtalt" välja tulite. Elu on liigselt unikaalne ja kaunis - selliseid "trikke" ei maksa enam mõttesse ja tegude ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: