Kuidas oleks võimalik saada teada oma vanema psüühikahäire diagnoosi? 21.12.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Hädas oma probleemiga, mis seotud keskendumise, depressiooniga ja üldse sotsialse toimetulekuga.Psühhiaater ei ole suutnud mingit diagnoosi panna ja ei oska samuti vastavat ravi määrata.Nüüd aga selles vanuses teada saades, et ühe vanemal esinesid juba varases nooruseas rasked psüühikahäired ja oli kaua aega psühhiaatriahaiglas ravil.Küsides temalt diagnoosi kohta, siis vastab, et ta ei mäleta.See lihtsustaks oluliselt endale abi leidmisel, kui tegemist päriliku soodumusega.Teadasaamine kiirendaks enda ravi ja tervise paranemist aga kuidas oleks see võimalik?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimesel on eelsoodumus nii haigusteks-probleemideks kui ka andekuseks-loominguks. Need nagu kaks basseini milledes siis ühes haiguste mäed ja mäeahelikud ja teises basseinis siis andekuse-loomingu eelsoodumused. Need on ülimalt isikupärased. Need mäeahelikud on kaetud kaitsva veekihiga ja selle kihi paksus sõltub meie tegevustest: a) kui haiguste basseinist vett ära võtame (kahjulikud harjumused, vähene puhkus, ebatervislik toit, liikumisvaegus jne, siis need eelsoodumused-haigused avalduvad. Vaja on sellesse basseini kaitsvat kihti juurde tekitada kõigi tervisedendavate vahenditega.
Kui mure murtud, siis leida enda andekusemäed ja sealt siis kated (veekihti) vaja eemaldada, et see andekus vabalt esile kerkiks ja me seda rakendada saaksime.
Esivanemate haiguste teadmine meie eelsoodumusi ei muuda - peame tegutsema mõlema basseiniga.
AD vajadus - selgub koostöös psühhiaatriga.
vt varasemaid ja tegutse!
Jüri O.-M. Ennet