Lapse paanika 27.07.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu 3-aastane poeg läheb viimasel ajal paanikasse kui keegi (enamasti teised lapsed) tal järgi käivad. Jookseb alati paaniliselt nuttes minu juurde ja enda eest ei seisa. Panin nüüd ise pildi kokku, et see on sellest, et isa temaga selliseid mänge mängib, et käib ja ehmatab teda selja tagant.
Kuidas ma saan seda olukorda nüüd parandada? Kas tõesti on see nüüd trauma kogu eluks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Last ja täiskasvanuidki ei tohi ootamatult ehamatada - EI TOHI!
Mida väiksem laps, seda enam vajab ta kehalist kontakti, seda esiteks.
Mängimine ja rõõmsameelsus parandab hingevalu (mida lapselegi jätkub).
Une-eelsed rõõmsasisulised muinasjutud või vestlused annavad hea une ja meeldivad unenäod ning puhkus parandab hästi hingevalu, ebakindlust.
Last asja eest kindlasti Kiita!
Empaatia - mida Laps võiks asjalikku soovida (ka küsida temalt) ning seda siis talle pakkuda. Pakkuda seda, mis Temale tähtis on.
Muu vajaliku ütleb Emainstinkt teile ette.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet