lapse käitumine 27.04.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kas peaksin pöörduma oma 10 a pojaga psühholoogi või psühhiaatri poole, kui õpetaja annab juba aastaid märku, et lapsel on sees suur eitamine ( ehk iga asja peale tuleb kõigepealt vastus "ei") ning aeg-ajalt ei suuda poiss kohaneda koheselt mõne uue olukorraga! Näitena: klassis moodustati töögrupid, minu poeg valis töögrupi, kuhu kuulus ka tema sõber. Mingil põhjusel muutis sõber gruppi ning siis ei suutnud minu laps leppida olukorraga ning keeldus üldse grupitööd tegemast. Ka mainis klassijuhataja meie viimasel vestlusel, et lapsel on probleeme sotsiaalsete käitumismustritega, palvega kodus erinevaid situatsioone läbi mängida-viidates ikka sellele, et kui lapsele midagi ei meeldi siis ta ütleb seda ( näitab ka kehakeelega).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ülalöeldud infot on vähe, et tõsisemat järeldust teha.
Aga:
1) lastepsühhiaatri jutul võib ikkagi käia - olulist infot lapse kahta saab kindlasti juurde;
2) sportlik tegevus, eriti meeskonnamängulised, on suuresti kasuks - vähenevad sisepinged, kasvab ja karastub nii keha kui psüühika, edeneb sotsiaalne suhtlemine;
3) leida koostöövõimalusi ning üksteisemõistmist, ka õpetajaga - temal ju ka oma plaanid tunni läbiviimiseks ning selle koordineerimiseks ning seega on ka tema tahtmine parasjagu oluline;
4) korralik puhkus, siis sisepingeid ja negativismi-eitus nii kergesti ei teki.
Terves kehas terve vaim - ka suhtlemine.
NB Meeskonnasportlik tegevus!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet