nooruki südame pekslemine,iiveldus ja pearinglus 07.04.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,
mida teha,kui 14.a.poisil on pidevalt ja just hommikuti järsku südame pekslemine,iiveldus ja pea pööritus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psüühika ja kehaline on tervik ja mõjutavad vastastikku teineteist nii halvas kui ka heas. Seega:
a) kõik psüühilisi pingeid maandavad võtted on kasulikud (vt. varasemaid soovitusi),
b) kõik keha tugevdavad võtted (harjutamine-treening) on vajalik. Jõusaal ei sobi, sobib rahulik liikumine värskes õhus ja alustada käimisest.
Mõlema eelöeldu - a) ja b) - edenemisel on oluline Korralik elurežiim, piisav uni, õige toitumine.
Vajalik on Päevik ja seal siis tehtud ja tegemata enda tarbeks selgeks teha. Eesmärk - tegu, tegudeni jõuda, rõõmsameelselt jõuda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet